Zdolność kredytowa to zdolność do spłaty zobowiązań gospodarstwa domowego wraz z odsetkami w ustalonych w umowie terminach – efektywnie jest liczona jako różnica pomiędzy dochodami gospodarstwa domowego, a kosztami jakie to gospodarstwo domowe ponosi. Na wyliczenie zdolności kredytowej wpływa wiele czynników zarówno czysto finansowych (wysokość raty spłacanych obecnie kredytów czy osiągane dochody lub posiadany majątek) jak również zupełnie nie związanych z finansami (stan cywilny czy stosunek do służby wojskowej).

Ten kalkulator pokaże Państwu, w zależności od wybranej opcji:
- jak duży kredyt jesteście Państwo w stanie dostać przy obecnych dochodach i wydatkach
- jaki jest potrzeby dochód gospodarstwa domowego żeby otrzymać kredyt w żądanej przez Państwa kwocieZawsze też możecie Państwo skorzystać z pomocy Konsultanta „Family Finanse”

Ważne:

Wszystkie kalkulatory mają charakter poglądowy. Oznacza to, że nie stanowią one oferty handlowej i nie mogą być podstawą do udzielenia kredytu.


Uwaga:

Wyliczone wartości zdolności kredytowej są orientacyjne, ponieważ każdy bank wylicza dokładną zdolność kredytową według własnych kryteriów - zachęcamy do wysłania Zgłoszenia, a prześlemy ofertę dokładnie dopasowaną do Państwa sytuacji.


Od 1 lipca 2006 r. została wprowadzona przez Komisję Nadzoru Bankowego - Rekomendacja "S". Obecnie zdolność kredytowa w walucie obliczana jest na podstawie raty wyliczonej od podwyższonej wartości kredytu o 20% i oprocentowaniu jakie stosowane jest dla złotówek. Dlatego też wymagany minimalny dochód w przypadku kredytu w walucie jest wyższy niż w złotych przy zachowaniu innych parametrów niezmiennych.

 

 
Family Finanse : Warszawa | tel. 504-104-500 | E-mail: kontakt@familyfinanse.pl